jaki prezent po obronie pracy magisterskiej

jaki prezent po obronie pracy magisterskiej

Cztery Firsts oraz rozdział Haki na piśmie Misterium

Cztery Firsts: pierwsze zdanie, akapit pierwszy, pierwszej stronie pierwszego rozdziału ~

Pierwsze zdanie: Złóż swój pierwszy zdanie na coś liczyć. Nie rozpocząć opisywanie nieba lub pola, chyba że można to coś, które naprawdę uchwyt czytnika.

Milion gwiazdek zabłysły na niebie i księżyc wisiał pełne i białe pośród nich.triathlon gdańsk

Czy to zdanie naprawdę chwycić cię, że chcesz wiedzieć więcej, albo powiedzieć coś o tej historii? Nie jest to słaby zdanie pierwsze … nudny.

W nocy, że Mary-Jane powiesiła się z dębem na swoim podwórku, milion gwiazd zabłysły na niebie i księżyc wisiał pełne i białe pośród nich.

A teraz? Chcesz wiedzieć, dlaczego ona powiesiła się? Kim jest Mary-Jane? Dlaczego ona powiesić na zewnątrz? Może ona nie. Może ona została zamordowana. Zobacz, jak wiele myśli pochodzą z tego jednego zdania?

Badania wykonane kilka lat temu wykazały, że najbardziej udanych klasycznych powieści zaczął z ciekawą zdaniu zawierającym zaimek takie jak „on”, „ona” lub „oni”.

W nocy, że powiesiła się z dębem na swoim podwórku, milion gwiazd zabłysły na niebie i księżyc wisiał pełne i białe pośród nich.

Teraz naprawdę chcemy wiedzieć, kim ona jest. I chcemy wiedzieć, dlaczego ona powiesiła się.

Zdanie musi najpierw uchwyt czytnika jak byk pit i nie puścić.

Pierwszy akapit: Pierwszy akapit musi ujawnić coś, podpowiedź działce. To może być ujawnione tylko w tym pierwszym zdaniu, z czegoś innego dodanej. Chcesz zachować czytelnika tam, w tej chwili. Należy uważać, aby nie włączyć je z nastroju.

W nocy, że powiesiła się z dębem na swoim podwórku, milion gwiazd zabłysły na niebie i księżyc wisiał pełne i białe pośród nich. Pola lśniła od deszczu wieczorem. Burza szalała przez i pozostawił wszystko namoczone. Drzwi stodoły trzepotały w niespokojny wiatr.

Artykuł dzięki: